2022 Noel Günü’nde kim oynuyor?


Bu yıl, 2022 NBA Noel oyunları beş farklı eşleşme sergiliyor: Knicks’te Sixers, Mavericks’te Lakers, Suns’ta Nuggets, Warriors’ta Grizzlies ve Celtics’te Bucks. Bu oyunlardan bazılarında geçen yılki play-off’lardan kalma rekabetler yer alıyor ve bu da onları izlemeyi daha da ilginç kılıyor.

NBA Noel oyunları 2022

NBA’in Noel’de maçlara yer vermesi bir gelenek olmuştur. Basketbolseverler için bu, her yıl birbirinden ilginç karşılaşmalara ev sahipliği yaptığı için sezonun en çok beklenen günü oldu.

Bu sezon NBA Noel Günü’ndeki beş maça bir göz atalım…

Nuggets vs Suns

Nuggets ve Suns rakip değiller ama her iki takım da Batı Konferansı’nın zirvesinde olduğu için bu ilginç bir karşılaşma olabilir. Nuggets sahip olduğu için eşleşme de yıldızlardan yoksun değil. Cemal Murat ve Nikola Jokiç ve Güneşler var Chris Paul, Devin Bookerve Deandre Ayton.

Yaklaşan NBA Noel Günü’nde her iki takım arasında yüksek skorlu bir ilişki bekleyin. Booker ve Murray zor zamanlarda mücadele ederse şaşırmayacağız.

Grizzlies, Warriors’a Karşı

Grizzlies vs Warriors şu anda en iyi rekabetlerden biri. Rekabet, Grizzlies’in 2021’de ön eleme turnuvasında Warriors’ı devirmesiyle başladı ve her iki takımın geçen playoff sezonunda Batı Konferansı yarı finallerinde tekrar karşı karşıya gelmesiyle devam etti. Dizi dalgalıydı ve çok sayıda saçma sapan konuşma oldu. Ja Morant ve Draymond Yeşili. Her iki takımın da saçma sapan konuşmaları, bugüne kadar sosyal medyada hala bulunabilir.

Yaklaşan Noel Günü oyunu bir kez daha it dalaşına dönüşebilir. Grizzlies şu anda Batı’nın en ateşli takımlarından biri olduğu için mücadele eden Golden State takımı için zor olabilir. Desmond Bane. Stephen CurryNBA tarihinin en büyük oyun kurucularından biri olan Warriors’ı zafere taşımak için MVP benzeri sayılar koyması gerekecek.

Lakers vs Mavericks

Lakers’ın Noel’den önce havasını bulması korkutucu. Suçlamanın başında Anthony Davis, son zamanlarda gözyaşı döken. Bu sırada, Lebron James 37 yaşında bile yavaşlama belirtisi göstermiyor. O gün tüm zamanların en skorer ismi olduğu için Noel Günü oyunlarına yabancı değil. Tüm zamanların en iyi Noel Günü performanslarına bakın ve LeBron’un adını sık sık göreceksiniz.

Dallas büyük ölçüde (her zamanki gibi) Luka Doncic suçlarını taşımak için. Bu Noel, Anthony Davis, LeBron James ve Luka Doncic ilgi odağı olacak.

Sixers, Knicks’e Karşı

Knicks bazılarına dahil edildi. tüm zamanların en iyi Noel Günü oyunları. Ancak, bu esas olarak meşru yarışmacılar oldukları günlerdeydi. Bu Noel, karşı karşıya Joel Embiid ve Sixers.

Philadelphia, onlara karşı oynadığı son 19 maçın 17’sini kazandı. Kağıt üzerinde Sixers, Knicks’ten bir mil farkla daha iyi bir takım. Ama kim bilir? Bu maç sıkı bir eşleşme olabilir.

Bucks, Celtics’e Karşı

Doğu’nun en iyi takımı hakkında konuşurken, şu anda sadece iki cevap var: ya Bucks ya da Celtics. Bu iki takım da son iki sezondur Doğu Konferansı’nın zirvesinde yer alıyor ve bu sezon durma emaresi göstermiyor. Özellikle her ikisi de playofflarda karşı karşıya geldiği için rekabet dikkat edilmesi gereken bir şey. Nihayetinde Celtics yedi maçta kazandı.

Bu Noel, Giannis Antetokounmpo ve Bucks, geçen yılki play-off kaybının intikamını almak istiyor. Ancak, Bucks’ı kontrol altına almak zor olacak. Jayson Tatum ve Jaylen Brown çünkü bu ikisi şu anda ligdeki en ateşli ikililerden biri.

Bu, 2022 NBA Noel oyunlarında en çok beklenen eşleşmelerden biri. Bu iki takımdan da kavgacı bir oyun bekleyin.
Kaynak : https://franchisesports.co.uk/2022-nba-christmas-day-games-schedule-previews-players-to-watch/

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir