2022 NFL sezonu için tüm kural değişikliklerini kapsayan


Ram hayranları
31 Temmuz 2022; Irvine, CA, ABD; Los Angeles Rams taraftarları UC Irvine’deki eğitim kampı sırasında geliyor. Zorunlu Kredi: Kirby Lee-USA TODAY Sports

Son derece popüler olsa da, çoğu taraftar NFL’nin mükemmel olmaktan uzak olduğu konusunda hemfikirdir ve bu da 2022’de bazı NFL kurallarında değişikliklere yol açmıştır.

Tabii ki, her offseason sırasında birkaç NFL kuralı değişikliği olması yaygındır. Çoğu zaman, bunlar oyunlar üzerinde büyük bir etkisi olmayan küçük ince ayarlardır. Geçtiğimiz yıllarda, sarsıntıları önlemek için bir NFL kuralı değişikliği ve pas lehine birkaç NFL kuralı değişikliği gördük.

NFL kuralları 2022’de değişiyor

Verilmiş, 2022 için NFL kurallarındaki değişiklikler tekerleği yeniden icat etmeyecek. Çoğunlukla, sıradan hayranlar fark etmeyebilir bile. Ancak taraftarların sezon öncesinde yapılan değişikliklerin farkında olması yine de önemli.

2022’deki önemli NFL kuralları değişiklikleri hakkında bilgi edinmek için sezon öncesi tahminler yapmaya ve sezon öncesi NFL pozisyon sıralamalarına göz atmaya kısa bir ara verelim.

Fazla mesai playoff kuralları

2022’deki en önemli kural değişiklikleri fazla mesai playoff kurallarıyla ilgilidir. NFL fazla mesai kuralları birkaç yıldır tartışmalıdır. Bu tartışma, geçen sezon Chiefs, yönetmeliğin 13 saniye kala önde olmasına rağmen, Buffalo’nun topa dokunmadan faturaları uzatmada yendiğinde kaynadı. Bu, 2022 play-off’larından başlayarak artık mümkün olmayacak, ancak düzenlemedeki fazla mesainin değişmeyeceğini akılda tutmak önemli. Bu değişiklikler sadece playofflar sırasında devreye girecek.

İlk olarak, uzatmaların ilk sürüşü savunma güvenliği ile bitmediği sürece, her iki takım da uzatmada topa sahip olmak için en az bir şansa sahip olacaktır. Her iki takım da bir topa sahip olduktan sonra, bir takımın daha fazla puanı varsa, kazanan onlar olur. Her iki takım da topa sahip olduktan sonra oyun berabere kalırsa, bir sonraki skor oyunu kazanır.

Bu arada, 15 dakikalık periyot skor berabere sona ererse veya ikinci takımın ilk hakimiyeti devam ederse, başka bir 15 dakikalık periyot oynanacaktır. Bu, saniyeye sahip olan takımın saat konusunda endişelenmesine gerek olmadığı anlamına gelir.

Sadece oyunun en azından ilk uzatma sürelerinin sonunda berabere olduğundan emin olmaları gerekiyor. Ayrıca, birden fazla uzatma devresi varsa, takımlar birinci ve üçüncü uzatma devrelerinden sonra taraf değiştirecektir. İkinci fazla mesai dönemi için zamanlama kuralları, yönetmeliğin ikinci çeyreği ile aynıdır ve dördüncü fazla mesai dönemi için zamanlama kuralları, düzenlemenin dördüncü çeyreği ile aynıdır.


kadro indirimi

Ayrıca 2022’de sezon öncesi kadro indiriminde bazı ayarlamalar yapılacak.

Antrenman kampının başlangıcında, takımların kadrolarında 90, uluslararası kadroları varsa 91 oyuncu olabilir.

16 Ağustos’ta, sezon öncesi maçların ilk tam haftasının ardından, kadrolar 85 oyuncuya indirilmelidir. 23 Ağustos’ta, sezon öncesi maçların ikinci tam haftasının ardından, kadrolar 80 oyuncuya indirilmelidir. 30 Ağustos’a kadar kadrolar, normal sezondaki kadro sınırı olan 53 oyuncuya indirilmelidir.

Uzatılmış yükseltme süresi

2022’deki eğitim kampı sırasında NFL, takımların tam hızlı seanslarda antrenman yapma sürelerini artırdı, yani ped giymek veya vurmak için herhangi bir kısıtlama yok.

Antrenman kampının ikinci gününden itibaren takımlara 90 dakika süre verilebilir. Üçüncü gün limit 105 dakika olarak belirlenmiştir. Dördüncü ve beşinci günlerde, zaman sınırı iki saate çıkar.

Serbest vuruş oluşumu

2021 sezonunda test edilen serbest vuruşlardaki deneysel kural değişiklikleri onaylandı ve kalıcı hale getirildi. Bir serbest vuruşta topa vurulmadan önce, karşılayan takımdaki 11 oyuncunun hepsinin saha içinde ve sınırlayıcı çizgilerinin arkasında sıralanması gerektiğini belirtir.

Bu arada, en az sekiz oyuncu, ancak en fazla dokuz oyuncu, sınırlama çizgisinin arasında ve sınırlama çizgisinin 15 yard gerisinde durmalıdır. Bu alan kurulum bölgesi olarak adlandırılır.

Yaralı Rezerv kuralları

Sakatlıkları yakından takip eden ve sakatlanan yedek (IR) listesine eklenen oyuncuları takip eden sıkı taraftarlar için 2022’de bazı önemli değişiklikler var. Son iki sezonda NFL, sınırsız sayıda oyuncunun lige geri dönmesine izin verdi. IR’den aktif kadro. Ancak bu, öncelikle oyuncuların pandemi ve COVID vakalarının öngörülemeyen doğasıyla başa çıkmasına yardımcı olmak için yapıldı.

Ancak, her takımdan sadece sekiz oyuncunun IR’den aktif kadroya dönmesine izin verilecek. Bireysel oyuncular sezon boyunca en fazla iki kez IR’den aktif kadroya taşınabilir. Ancak bu oyuncu, sekiz sınırına doğru iki kez sayılacaktır.

Bu arada, bir oyuncunun IR’de kalması gereken zaman çerçevesi arttı. Yakın zamanda, IR’ye yerleştirilen herhangi bir oyuncunun aktif kadroya geri dönmeye hak kazanabilmesi için en az üç hafta orada kalması gerekiyordu. 2022’de bu süre dört haftaya çıkarıldı, bu da takımların kısa süreli sakatlığı olan bir oyuncuyu IR’ye yerleştirmesini biraz daha zorlaştırıyor.

Uygulama Kadrosu yönetimi

NFL antrenman kadrolarının boyutu 2022’de büyüyor. Takımlar artık 12’den 16’ya kadar antrenman kadrosu oyuncusuna sahip olabilir.

Bu 16 oyuncudan altısı, bir oyuncunun antrenman kadrosuna katılmak için ligde ne kadar süredir bulunduğuna dair herhangi bir kısıtlama olmaksızın kıdemli olabilir. Kıdem sınırı geçen yıl da altı yıldı, ancak artış, 2020’de uygulama kadrosundaki dört gazinin artık kalıcı.

Bu arada takımlar, antrenman kadrosu oyuncularını, feragat etmelerine gerek kalmadan sezon boyunca aktif kadroya üç defaya kadar yükseltebilir ve bu da onları ligin geri kalanı için kullanılabilir hale getirir.

Maç günlerinde, antrenman kadrosundan en fazla iki oyuncu aktif kadroya yerleştirilebilir ve daha sonra feragatlere maruz kalmadan ertesi gün antrenman kadrosuna iade edilebilir. Tabii ki, maç gününde antrenman kadrosundan iki oyuncu yükselirse, başlama vuruşundan 90 dakika önce listede yalnızca 48 aktif oyuncu olduğundan emin olmak için yedi oyuncu kadrodan çıkarılmalıdır.
Kaynak : https://franchisesports.co.uk/nfl-rule-changes-2022/

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir