2022-23’te Boston Celtics için beş cesur tahmin


Jaylen Kahverengi
2 Ekim 2022; Boston, Massachusetts, ABD; Boston Celtics guardı Jaylen Brown (7), TD Garden’da Charlotte Hornets’a karşı ilk yarıda topu smaçladı. Zorunlu Kredi: Bob DeChiara-USA TODAY Sports

Bir aydan biraz daha uzun bir süre önce, Boston Celtics yeniden Doğu’dan çıkmanın favorisiydi. Ancak o zamandan beri yetenekli baş koçlarını kaybettiler ve şimdi dümende kanıtlanmamış bir koç var. Celtics 2022-23 sezonunun ön izlemesine baktığımızda bu belirsizlik yaratıyor.

Celtics hala ligin en iyi takımlarından biri ve ligdeki en iyi savunmaya sahip. Elbette, son birkaç hafta içinde birkaç sorunla uğraşmak zorunda kaldılar, ancak yine de çekirdeklerini sağlam tuttular ve kadrolarına değerli parçalar eklediler.

Peki, Celtics Final serisini tekrarlayabilir mi? Celtics sezon tahminlerine bir göz atarken öğrenelim.

Celtics 2022-23 sezon ön izlemesi

Celtics, Finallere geri dönmek için can atıyor. Normal sezonun son bölümlerinde en iyi takım onlardı. Ve bu sezon yine en iyi defans yapan takımlardan biri olacaklar gibi görünüyor.

Birkaç sorununu ele aldıkları iyi bir sezon geçirdiler ve kilit oyuncularından hiçbirini kaybetmediler. Bunu akılda tutarak, Celtics sezon tahminlerine bir göz atalım.

Jayson Tatum MVP ödülü için yarışacak

Tatum, 2021-22 sezonunda All-NBA A Takımına seçildiği için bugüne kadarki en iyi sezonunu geçirdi. Sayı, asist, ribaund ve oynadığı dakikalarda kariyer rekoru kırdı. Ancak bu, Finallerde kasvetli bir performansla sonuçlandı. Tatum mükemmel bir playoff yarışı geçirdi ancak Finallerdeki performansı oldukça etkileyiciydi.

Tatum şimdiden ligin en iyi kanatlarından biri olduğunu gösterdi. Ve onu yavaşlatabilecek neredeyse hiç oyuncu yok. Geçen sezonun MVP yarışında takımını etkileyici bir ikinci yarıya götürdükten sonra geç kalan bir yarışmacıydı.

Ve çantasında bir Final görünümüyle Tatum, gitmeye can atacak. Herkesin yanıldığını kanıtlamak için omzunda bir çip olacak. Bu da onu MVP ödülü için aday yapıyor.

Celtic’in derinliği süper güçleri olacak

Celtics iyi iş çıkarmayı ve çekirdeklerini sağlam tutmayı başardı. Jayson Tatum, Jaylen Kahverengi, Al Horford, Marcus Akıllı ve Derrick Beyaz hepsi hala Celtics’in bir parçası. Ve eklediler malcolm brogdon karışıma da.

Brogdon, Yılın Altıncı Adamı adayı olabilir ve Celtics’in oyun tarzına uyuyor. Sahanın her iki tarafındaki çok yönlülüğü Celtics için bir nimet. imza bile atmışlardı Danilo Gallinari Sezonun top çalması gibi görünen, ancak İtalyan’ı tüm sezon boyunca dışarıda tutacak bir ACL sakatlığı nedeniyle kaybettiler.

2022-23'te Boston Celtics için beş cesur tahmin2022-23'te Boston Celtics için beş cesur tahmin

imzalamayı başardılar Blake Griffin ve hala katkıda bulunabileceğini gösterdi. Celtics kaçıracak Robert Williams ilk birkaç ay için. Ama sağlığına kavuştuğunda ligin en tehlikeli takımlarından biri olmalılar.

Celtics, Doğu’daki en iyi rekorla bitirecek

Celtics, normal sezonun ikinci yarısını 33-10’luk bir rekorla tamamladı ve bu onlara 63 galibiyetlik bir tempo kazandırdı. Şu anda Vegas’taki bahisçiler, Celtics’in NBA Galibiyet toplamı 55’te, bu da ligdeki açık ara en fazla takım.

Ancak Celtics’in derinliği ve yıldız gücü lig için çok fazla olabilir ve bu puanın üzerinde bitirdiklerini görüyorum. Aslında, Celtic Doğu’daki en iyi rekoru elde edecek.

  • Celtics rekor tahmini – 61-21

Celtics, Doğu Konferansı Finallerini oynayacak

Doğu son birkaç aydır daha sertleşti. Heat hala geçen yılki güç merkezi. Nets, sezon dışında yaşanan tüm dramalardan sonra gençleşmiş görünüyor. Ve Bucks yıldızlarını geri aldı ve biraz ses çıkarmaya çalışacak. Cavs, offseason’da büyük işler yaptı ve tartışmasız NBA’deki en iyi başlangıç ​​kadrosuna sahip.

Tüm bunlara rağmen, Celtics hala hepsini kazanan favorilerden biri. Genç yıldızları geçen sezon büyük bir sıçrama yaptı ve daha yeni zirvelerine giriyorlar. Sezon dışında doğru hamleler yaptılar ve karışıma bir golcü daha eklediler. Ve hala savunmada ligin en iyi takımı.

Birçok kişi Celtics’in Finallere sadece diğer takımlardaki sakatlıklar nedeniyle ulaştığını söylüyor. Ve Celtics, tüm şüphecilerinin yanıldığını kanıtlamaya çalışacak.

Malcolm Brogdon, Celtics için X Factor olacak

Celtics, Finallerde Warriors ile karşılaştığında, açık bir sorun vardı. Kendi şutunu atabilecek ve başkaları için yaratabilecek bir oyuncuya ihtiyaçları vardı. Brown ve Tatum, Warriors tarafından zekice korunduğunda, Celtics’in hücumu bir kısır döngüye girdi. Üst üste üç maç kaybettikleri için bu onlara pahalıya mal oldu.

Celtics bunu düzeltmeye çalışmak için offseason’a girdi ve tam da bunu yapmış gibi görünüyorlardı. Dışarı çıktılar ve Pacers’tan Malcolm Brogdon’ı aldılar. Pek çok şeyden vazgeçmek zorunda kaldılar ama Brogdon’ın büyük bir artısı var.

Tek endişe, Brogdon’ın sakatlıklarla dolu bir sezondan çıkması. Ancak ondan önce, sayı ve üçlüklerde kariyer rekoru kırdı. Aynı zamanda mükemmel bir oyun kurucudur. Tarzı, Celtics’in değişen savunmasıyla kolayca gelişecek ve çok yönlülüğü playofflarda onlar için bir nimet olacak.
Kaynak : https://franchisesports.co.uk/celtics-season-preview-predictions-record-2022-2023/

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir