2 Süper Yıldız Bir Viking Sorununu Çözebilir
Ücretsiz ajans, yeni lig yılının başlamasından iki gün önce, 13 Mart’ta yasal tahrifat penceresiyle başlar ve oyuncular resmi olarak bir takımla sözleşme imzalayabilir. Kuruluşlar bazı liste sorunlarını çözebilir ve bazı açık yerleri doldurabilir. Vikinglerde bunlardan birçoğu var, örneğin korner, defans oyuncusu, defansif mücadele ve merkez.

Bununla birlikte, geçmişte Vikinglerin gücü olan başka bir konum da ele alınabilir. Oyun kurucu Kirk Cousins’in başka bir genişlemeye ihtiyacı var. Vikinglerin sık sık Justin Jefferson ikili takımlarından yararlanabilecek ve üzerindeki baskıyı biraz azaltabilecek bir oyuncuya ihtiyacı var çünkü ne KJ Osborn ne de Adam Thielen bu alanda harika bir iş çıkardı.

2 Süper Yıldız Bir Viking Sorununu Çözebilir

Oyun kurucunun adı Patrick Mahomes değilse, bugünün NFL’sinde başarı için iki verimli geniş sahaya sahip olmak gereklidir. Super Bowl’u sıkı son Travis Kelce ve JuJu Smith-Schuster, Skyy Moore ve Kadarius Toney gibi çok sayıda rastgele alıcı ile kazanabilir.

2 Süper Yıldız Bir Viking Sorununu Çözebilir
13 Şubat 2022; Inglewood, CA, ABD; Los Angeles Rams geniş alıcı Odell Beckham Jr. Zorunlu Kredi: Mark J. Rebilas-USA TODAY Sports.

Super Bowl’daki rakibi Eagles’ın dışarıda iki olağanüstü alıcısı var – AJ Brown ve Devonta Smith. Bir yıl önceki büyük maçta iki takımın da en az iki dinamik oyun kurucusu vardı. Sean McVay’den Rams, sezon boyunca Robert Woods’u kaybetti, ancak yine de geçen maçta silah olarak Cooper Kupp ve Odell Beckham Jr.’a sahipti. Woods da Vikinglerin menüsünde olabilir.

Joe Burrow’un Bengals’ının durumu da benzerdi. Ja’Marr Chase ve Tee Higgins pas yakalayan elit bir ikili oluşturuyor, hatta muhtemelen iş dünyasının en iyisi. Bu ikisine ek olarak, Bengals üçüncü seçenek olarak Tyler Boyd’a sahip. 2020’de Buccaneers, Super Bowl’da Mike Evans, Chris Godwin ve Antonio Brown ile zafer kazandı.

Vikingler, Adam Thielen ve KJ Osborn’da iki sağlam üçüncü seçenek kullanıyor, ancak hiçbiri, Jefferson dışındaki karşılama birliklerini ligde korkutan hale getirecek kadar tutarlı bir şekilde tek kapsama alanını yenemez. Sezon ortasında sıkı bir satın alma olan TJ Hockenson, pas oyununda ikinci seçenek haline geldi, ancak Vikingler açıkça başka bir dinamik dış tehdide sahip değildi.

Bu, Jefferson çift takımlarla karşılaştığında ve kapatıldığında bariz hale geldi. En son kanıt, Giants’a karşı joker kart kaybıydı. Özellikle son oyunda birinin öne çıkması gerekiyordu ama ne Thielen ne de Osborn açılabildi.

2 Süper Yıldız Bir Viking Sorununu Çözebilir
18 Eylül 2022; New Orleans, Louisiana, ABD; New Orleans Saints geniş alıcı Michael Thomas (13), Caesars Superdome’da Tampa Bay Buccaneers’a karşı maçtan önce ısınıyor. Zorunlu Kredi: Stephen Lew-USA TODAY Sports

Vikingler, serbest oyuncu döneminde başka bir tehlikeli alıcıyla sözleşme imzalayarak hücuma daha fazla esneklik katabilir. Bu, hücumu tamamen açabilir ve birimi ligdeki elit hücumlardan birine dönüştürebilir. Vikingler isterse birkaç süperstar ücretsiz ajan mevcuttur.

Odell Beckham Jr. ve Michael Thomas daha önce elit alıcılar olarak görülüyordu. Son yıllarda iki kariyere de sakatlıklar hakim oldu, ancak sahada olduklarında hala etkiliydiler.

Thomas, 149 ile NFL tarihinde bir yılda en çok yakalama rekoru da dahil olmak üzere 2018 ve 2019’daki resepsiyonlarda lige liderlik etti. Aynı 2019 kampanyasında, lig lideri 1.725 karşılama sahası kaydetti. Ayak bileği ve ayak parmağındaki sakatlıklar, onu son üç sezonda toplam sadece on maçla sınırladı. 2022’de Thomas üç maçta oynadı ve üç gol attı.

2 Süper Yıldız Bir Viking Sorununu Çözebilir
11 Eylül 2022; Atlanta, Georgia, ABD; New Orleans Saints geniş top alıcısı Michael Thomas (13), Mercedes-Benz Stadyumu’nda dördüncü çeyrekte Atlanta Falcons’a gol attıktan sonra seviniyor. Zorunlu Kredi: Brett Davis-USA TODAY Sports

Onu takıma eklemek bir risk olurdu, ancak avantajı inkar edilemez. PFF sözleşmesinin, 10 milyon $ garantili, 12.5 milyon $’ lık bir yıllık bir anlaşma olacağını tahmin ediyor. Eğer sağlıklıysa ve en iyi oyun seviyesine yaklaşırsa, Jefferson ve Thomas ikilisi NFL tarihinin en iyilerinden biri olabilir.

Thomas son birkaç sezonda tonlarca zaman kaçırdı, ancak 2022’de çok sınırlı hareket göstererek hala en iyi pas yakalayıcı olabileceğini gösterdi. Geniş alıcı serbest oyuncu sınıfının ne kadar zayıf olduğu düşünüldüğünde, Thomas kumar oynamaya değer olabilir. Thomas, yaralanmayla kısaltılmış başka bir 2022 kampanyasında bile elit yeteneğini gösterdi. 77.4 alma derecesi, geniş alıcılar arasında 12. sırada yer aldı, üç touchdown resepsiyonu ikinci olarak berabere kaldı ve sekiz çekişmeli yakalaması, ilk üç hafta boyunca NFL’de en çok olanıydı.

Profesyonel Futbol Odağı

Thomas, harika bir rota yürütme yeteneği, boyutu ve elleri olan bir topa sahip olma alıcısıdır. Jefferson gibi, dışarıda ve yuvada oynayabilir. Bu bir kumar olabilir ama işe yararsa büyük kazançlar sağlayabilir.

Aynı şey OBJ için de söylenebilir. Beckham Jr., sakatlıklar onu yavaşlatmadan önce Giants’ta seçkin bir alıcıydı. Bununla birlikte, en son bir sezon önce Rams’ın playoff koşusunda sağlıklı görüldüğünde, olağanüstü Cooper Kupp’un yanındaki pas oyununda tehlikeli bir tehditti. Aynısını Jefferson için de yapabilseydi, hücum neredeyse durdurulamaz olabilirdi.

2 Süper Yıldız Bir Viking Sorununu Çözebilir
26 Aralık 2021; Minneapolis, Minnesota, ABD; Los Angeles Rams geniş alıcı Odell Beckham Jr. Zorunlu Kredi: Jeffrey Becker-USA TODAY Sports.

Thomas bir yıllık kanıtlayıcı bir anlaşmaya bakıyor olabilirken, OBJ uzun vadeli bir sözleşme imzalayacak durumda. PFF anlaşmayı üç yıl boyunca sezon başına 11 milyon dolar olarak planlıyor. Bu, iyi bir ikinci alıcı için çok makul bir fiyat ve çok avantajlı. Ancak, Thomas’a benzer şekilde, yaralanmalar bir endişe kaynağıdır. Alıcı, son üç yılda iki kasaba ACL’si yaşadı ve yaklaşık 13 ay önceki Super Bowl’dan bu yana futbol oynamadı.

Beckham’ın 2021’de Los Angeles Rams ile sezon sonrası koşusu, Super Bowl’un ikinci yarısını kaçırmış olmasına ve playofflarda aldığı 84,7’lik dereceyle geniş alıcılar arasında dördüncü sırada yer almasına rağmen destansıydı. Beckham’ın çekişmeli dört yakalaması, herhangi bir geniş alıcının çoğunda berabere kaldı ve sekiz patlayıcı resepsiyonu en çok üçüncülük için berabere kaldı. Beckham, sağlıklı olduğunda, yakalama noktasında alameti farikası olan elit becerileriyle, pozisyonundaki en iyi ayırıcılardan biri olmaya devam edebilir.

PFF

Beckham Jr., Vikings baş antrenörü Kevin O’Connell’i Los Angeles’taki görev sürelerinden tanıyor ve Kwesi Adofo-Mensah orada çalışırken Cleveland’daydı. Buna ek olarak, Jefferson’ın bir arkadaşıdır, ikisi aynı mezun olan LSU’yu paylaşır.

Vikingler şu anda ligin en iyi alıcısı olan Jefferson’ı kullanıyor ve sonraki iki seçenek Thielen ve Osborn. Buna ek olarak, takımda hücumda pek bir şey göstermeyen Jalen Reagor ve zaman zaman potansiyelini gösteren 2022 altıncı raunt oyuncusu Jalen Nailor da var. 2023’te daha büyük bir rol oynayabilir.

Vikingler, taslakta bir alıcıyı da hedef alabilir. Takım 23. pozisyondayken, bazı mükemmel alıcılar mevcut olabilir, ancak bu onlara değerli bir ilk tur seçimine mal olur. Daha ilgi çekici olan, üçüncü turda bir genişlemenin eklenmesi olabilir.

Mecole Hardman ve DJ Chark gibi diğer mevcut ücretsiz oyuncular da benzer bir fiyat etiketiyle geliyor ve her ikisi de geçmişte sakatlıklarla zaman kaçırdı. Bununla birlikte, daha güvenli bir bahis gibi görünüyorlar, ancak seçkinlere Beckham Jr. ve Thomas’ın avantajını sunmuyorlar.


Strange Name Vikings Cap Kaza Adayı Oldu

Janik Eckardt, sayıları ve istatistikleri seven bir futbol fanatiğidir. Vikingler, o zamanki oyun kurucuları Christian Ponder’a rağmen favori takımı oldu. Yürüyen bir futbol ansiklopedisi, sitcom izlemeyi seviyor ve tercih ettiği müzik türü Klasik rock. Vikingleri seviyorsanız onu Twitter’da takip edin: @JanikEckardt
Kaynak : https://vikingsterritory.com/2023/roster/freeagency/fix-a-vikings-problem

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir