16. Hafta, Bu Yılın En İyi Birinci Yıl Baş Koçlarının Savaşını GetiriyorCevaplanan Sorular: Super Bowl Heyecanı, Ev Köpekleri Olarak Vikingler, Andrew Booth
13 Kasım 2022; Orchard Parkı, New York, ABD; Minnesota Vikings başantrenörü Kevin O’Connell. Zorunlu Kredi: Mark Konezny-USA TODAY Sports.

New York Giants’a karşı Cumartesi günkü maç muhtemelen yılın başlarında biraz daha parlaktı. 6-1’den başlayarak, birinci yıl baş antrenörü Brian Daboll takımını çalıştırdı. O zamandan beri sadece 2-4-1 kazandılar, ancak yine de 16. Hafta, Giants Kevin O’Connell ve Minnesota Vikings ile karşı karşıya gelirken bu yılın en iyi birinci sınıf baş antrenörlerinin mücadelesini getiriyor.

Minnesota Vikings için bu yıl büyük ölçüde liderlikle ilgiliydi. Kevin O’Connell’in bir galibiyetten sonra soyunma odasına nasıl hükmettiğini veya bir mağlubiyetten sonra (çok az sayıda olan) medyayı nasıl idare ettiğini izlerken, 2021 ile ne kadar keskin bir tezat olduğu açık. takımın zaten istihdam ettiği beceri pozisyonundaki oyuncuların miktarı göz önüne alındığında, iş büyük ölçüde çekici görülüyordu. Onları serbest bırakmak için tutulan kişi üzerindeydi.

Vikingler İlk 3'e giren bir takım mı?
11 Eylül 2022; Minneapolis, Minnesota, ABD; Minnesota Vikings başantrenörü Kevin O’Connell. Zorunlu Kredi: Brad Rempel-USA TODAY Sports.

Mike Zimmer yönetiminde mesaj bayatlamıştı. Korku yoluyla liderlik, dahil olan herhangi biri için pek olumlu bir şey yapmıyordu ve soyunma odası, yorucu baş antrenörü büyük ölçüde görmezden gelmişti. O’Connell bir temiz hava duygusu getirdi ve oyuncularını anında güçlendirdi. Bu takımın birbirine inandığı ve birbirinin arkasında olduğu başından beri belliydi.

2. Haftada Philadelphia Eagles’a çirkin bir mağlubiyetin ardından Vikingler yılmadı. O’Connell takımını hazırladı ve evlerinde Detroit Lions’a karşı geriden gelen bir zafer kazandılar. Dallas Cowboys’un bombardımanına da aynı şekilde yanıt verildi ve geçen hafta NFL tarihindeki en büyük geri dönüşü yaşarken, Minnesota taşlamayı hiç bırakmadı. Minnesota’nın sahip olduğu liderlik ve inanç aşikar.

New York Giants bu duruma yabancı değil. Bir sezon önce, Joe Judge hemen hemen aynı takımı 4-13’lük bir rekora taşıdı. Oyuncular, antrenmanları yürütme şekli ve bu kadar çok kişiyi uçurumun eşiğine getirme şekli nedeniyle sesli olarak hüsrana uğradı. New York, tarzının doğrudan bir sonucu olarak sakatlıklar ve emekliliklerle uğraştı ve olumlu sonuçlar çok azdı. Sadece birkaç sezon hayatta kalarak, her birinde daha da kötüleşerek, bir değişiklik yapılması gerektiği açıktı.

16. Hafta, Bu Yılın En İyi Birinci Yıl Baş Koçlarının Savaşını Getiriyor
4 Aralık 2022; Doğu Rutherford, New Jersey, ABD; New York Giants baş antrenörü Brian Daboll, MetLife Stadyumu’nda Washington Commanders’a karşı oynanan maçtan önce. Zorunlu Kredi: Rich Barnes-USA TODAY Sports

NFL’nin en iyi takımlarından birinden gelen Daboll, Josh Allen’ın bir süperstar olmasına yardımcı olan hücum ilkeleri getirdi. Stefon Diggs daha da büyük bir silah haline geldi ve Bills, büyük ölçüde organizasyonlarında çalışan yeni Giants baş antrenörüyle kendilerini nasıl konumlandırdıkları nedeniyle 2022’ye Super Bowl favorisi olarak girdi.

Giants’ın bu sezon Minnesota’nın uyguladığı ilkelerin çoğuyla işleri tersine çevirmesi şaşırtıcı değil. Tüm hesaplara göre Daboll, yetkilendirme yoluyla ilerleyen ve etrafındakilerin desteğini alan iyi bir lider gibi görünüyor. Daniel Jones’u tekrar uygulanabilir bir yeteneğe dönüştürdü ve işi bitirmek için çoğunlukla sağlıklı bir Saquon Barkley’e yaslandı.

Cumartesi günü, ilk yılın baş antrenörlerinden hangisinin teste daha hazır olduğunu göreceğiz. Açıkçası Minnesota için bir iç saha maçı olduğu için Vikinglerin kendi tarafında bazı avantajları var. Bahisçiye göre 3,5 puan favori Bovada, Minnesota bu sefer kaçak bir galip olarak görülmüyor. Bununla birlikte, Devler tarafından yönetilen savunmanın kendisi kadar zayıf olması nedeniyle, O’Connell, rakibini Justin Jefferson ile havadan pusuya düşürmek yerine, onu sömürmenin ek yollarını bulabilir.

Bu hafta sonu kim galip çıkarsa çıksın, yeni atanan iki baş antrenörün kültürün dışında çok az değişiklik yapmak zorunda kalırken bu kadar başarılı olduğunu görmek hoş bir manzara. Çevreleyen pek çok olumlu sonuç, güçlendirme ve liderlik nitelikleriyle ilgilidir. Şimdiye kadar, bu adamların her ikisinin de onlar için geçerli olduğu görülüyor.

Vikings Rakibini Tanıyın: 16. Hafta - New York Giants

Ted Schwerzler, Minnesota Twins ve Minnesota Vikings ile ilgili her şeye odaklanan Twin Cities’den bir blog yazarıdır. O aktif twitter ve haftalık olarak yazıyor İkizler Günlük. Eski bir kolej atleti ve hevesli bir spor hayranı olarak, profesyonel takımlarımızı tutkuyla takip etmek her zaman çok doğal bir çıkış yolu gibi göründü.
Kaynak : https://purpleptsd.com/2022/vikings/analysis/week-16-brings-a-battle/

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir