10 kişilik Churchill Brothers’ı yenen Mohammedan SC, şampiyonluk yarışını canlı tutuyor


AIFF Medya Ekibi

KALYANİ: Mohammedan SC, Churchill Brothers Brothers’ın Kalyani Stadyumu’ndaki dokuz maçlık yenilmezlik serisini sona erdirdikten sonra zirveyle aradaki fark üç puana düştü. Bir Marcus Joseph ateli, Muhammed’i şampiyonluk yarışında canlı tuttu.

Dengeli olması beklenen mücadele ilk yarıda son derece tek taraflıydı. Churchill Brothers Brothers’ın savunması zirvedeyken Mohammedan ilk yarıyı domine etti. Üç dakika içinde, defans oyuncusu Asheer Akhtar şansını menzilden denedi ama bu Shilton Paul’u Churchill Brothers’ın golünde rahatsız etmedi. Akhtar, bu kez Nikola Stojanovic’in köşesinden yaptığı kafa vuruşuyla tekrar yaklaştı.

Kendi yarı sahasında sıkıştırılan Churchill Brothers, tezgahı bile kıramadı ve sahip oldukları her şeyle savunmaya bırakıldı. Momo Cisse, Müslüman aç saldırganları uzak tutan savunmanın merkezindeydi. Cisse, Andelo Rudovic’in ceza sahasının kenarından yaptığı frikikten sonra top defans oyuncusuna geldikten sonra Wayne Vaz’ın vuruşunu engellemek için harika bir blokla oyuna girdi.

Churchill Brothers, yarıyı sadece iki hedef dışı atışla bitirmişti. Biri, forvet oyuncusu pas yerine şut çekmeyi seçtikten sonra Komron Tursunov’dan, diğeri ise Churchill Brothers’ın nadir bir topa sahip olma büyüsünden sonra ceza sahası dışından kaleye giden Shubert Pereira’dan geliyor. İki fırsatın dışında Churchill Brothers geride kaldı ve Mohammedan’ın açılış golünü reddetti.

Yarım saat işaretini beş dakika geçtikten sonra, Marcus Joseph, Rudovic’ten gelen harika bir topla solda bulundu. Joseph’in ilk dokunuşu mükemmeldi, ancak atış Paul için uysal ve rahat olduğu için ardından gelen infaz zayıftı. Joseph şansını birkaç dakika sonra tekrar denedi. Bu sefer Trinidadlı, neredeyse yarı hattan uzun menzilli bir saldırı girişiminde bulunarak Paul’ü hattan yakalamaya çalıştı. Paul, top çubuğun üzerinden uçup gitmeden önce endişeliydi.

Yarının son iyi şansında, Stojanovic topu Churchill Brothers savunmasının üzerine kaldırdı ve Rudovic’i buldu. Karadağlı topu eve gönderdi ancak ofsayt bayrağının yükseldiğini gördü.

İkinci yarının dokuzuncu dakikasında, önde gelen golcüleri Joseph topu ağların arkasına gömdüğü için Siyah Beyaz Tugay için baskı ödedi. Sırp oyuncu Brandon Vanlalremdika’yı iyi bir topla sağ kanattan alırken, Stojanovic yine hareketin merkezindeydi. Sağ kanattan Brandon ceza sahasına harika bir orta yaptı ve Joseph sezonun on dördüncü golünü atmak için köşeyi bulmuştur.

Joseph, Suresh Meitei tarafından ceza sahasının kenarına indirildiğinde Mohammedan avantajlarını ikiye katlama şansı yakaladı. Stojanovic duran golü aldı ve topu alçak ve sert bir şekilde şutladı. İlk müdahale defans tarafından engellendi ve ribaund da defans oyuncusundan geldi ve kornerden dışarı çıktı.

Saati geçtikten sonra, Churchill Brothers sonunda bir ekolayzer arayışı içinde kendi yarı alanlarından çıkmaya başladı. Gnohere Krizo’nun Quan Gomes ve Saurav Mandal ile birlikte tanıtılması, Churchill Brothers ileriye doğru yürürken fark yarattı.

Krizo ceza sahasına yaklaştı ve Zothanmawia’yı ceza sahasının kenarından yenmeye çalıştı ama çabasını hedefte tutamadı. Fildişili oyuncu iki dakika sonra tekrar denedi, bu sefer soldan girdi ama şutu yine yüksekti.

Kapil Hoble, Müslüman savunmasını rahatsız edenlerden biriydi. İşaretçiyi geçerken kutuya koşmasını durdurmak zordu. Ancak ardından gelen şut yine hedeften saptı. Tezgahta, Muhammed’in yerine geçen Faysal Ali, sağa doğru koşma sözü vermeye devam etti. Kanat oyuncusunun ikinci dokunuşu, çabası Paul tarafından ele alındığından onu hayal kırıklığına uğrattı.

On dakika sonra, Tursunov’a dümdüz kırmızı gösterildiği için Kırmızı Makineler ona indirildi. Safiul Rahaman, topu almak için Tursunov’u itti. Tacikistanlı forvet, meydan okumadan memnun değildi ve Mohammedan defans oyuncusuna saldırdı ve yere düştü.

Bekleme süresinin son dakikasında Mohammedan sonunda farkı ikiye çıkardı. Ali sağ kanattan koşarak geldi ama topu Paul’ün yanından geçiremedi. Mükemmel bir blok kanat oyuncusunu reddetti ancak ribaund, çetelesine bir gol daha eklemeden önce birkaç dokunuş yapan Joseph’e düştü.

Mohammedan için çok önemli bir galibiyetin ardından Gokulam ile aradaki fark üç puana indi. Ancak Gokulam’ın elinde bir oyun vardır. Churchill Brothers’a gelince, dokuz maçlık yenilmezlik serisi, Mohammedan SC’nin yedi puan gerisinde oldukları için sona erdi.
Kaynak : http://www.indiansportsnews.com/football-news/48287-mohammedan-sc-down-10-man-churchill-brothers-keep-title-race-alive

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir