10. Galibiyet Kolay Gelmiyor – Her Zamanki Gibi – Jetlere Karşı Heyecanlı Galibiyette Vikingler İçin10. Galibiyet Kolay Gelmiyor - Her Zamanki Gibi - Jetlere Karşı Heyecanlı Galibiyette Vikingler İçin
4 Aralık 2022; Minneapolis, Minnesota, ABD; Minnesota Vikings güvenliği Camryn Bynum (24) ve defans oyuncusu Eric Kendricks (54) ve defans oyuncusu Jordan Hicks. Zorunlu Kredi: Jeffrey Becker-USA TODAY Sports.

Vikings Insider, GM’nin Görüşü

Vikingler, Jets’e karşı ilk yarıda 20-3’lük bir üstünlük kurarken, ilk düşüncem bu hafta Purple’ın kolay bir galibiyet elde ettiği haftaydı. Ama sonra Greg Zuerlein, ilk yarı sona erdiğinde 60 yarda atış yaptı ve üçüncü çeyreğin başlarında 36 yarda bir gol attı, ardından Kirk Cousins ​​geniş açık bir TJ Hockenson’u devirdi ve Justin Jefferson biraz arkasından bir top düşürdü. aynı sürücü.

O zamana kadar hepimiz bunun Purple ve onların sonuna kadar sadık hayran kitlesi için başka bir heyecan verici olacağını anladık.

Alt satır: 27-22’lik bir galibiyetti, Minnesota’nın rekorunu 10-2’ye ve şimdi tek skorlu oyunlarda inanılmaz bir 9-0’a yükseltti. Bu büyülü sezon Pazar günü Detroit’te son beş maçından dördünü kazanan ve Jacksonville’i 40-14 yenilen 5-7 Lions’a karşı devam ederken, galibiyet Vikingler için NFC North’u kazanma fırsatı sunuyor.

Vikinglerin sihirli sayısı bir Lions ve Vikings hayranları, Packers’ın artık resmi olarak bölüm yarışından elenmesine bayılmak zorunda. Ve bir takımın 10. galibiyeti, ultra rekabetçi NFL’de başarılı bir sezon için her zaman iyi bir ölçüttür ve gerileme sırasında birkaç galibiyet daha ekleme şansı vardır.

10. Galibiyet Kolay Gelmiyor - Her Zamanki Gibi - Jetlere Karşı Heyecanlı Galibiyette Vikingler İçin
4 Aralık 2022; Minneapolis, Minnesota, ABD; Dalvin Cook’a koşan Minnesota Vikings. Zorunlu Kredi: Matt Krohn-USA TODAY Sports.

Çok gelişmiş Jetler, Vikinglere üst üste üçüncü bir ilk beş savunmasıyla meydan okudu. Bu, Vikinglerin hücumunun üçüncü çeyrekte bir sükunete çarptığı ve savunmalarının eğildiği bir oyundu – çok fazla toplam 486 yardaya izin veriyordu – ancak dördüncü çeyrekte iki büyük kırmızı bölge durağı (ve Mike White’ın QB gizlice girene kadar neredeyse üçüncü bir durak) ile geldi. gözden geçirildi ve bir touchdown kararı verildi).

Bu oyun, Vikinglerin üç gezide de tank avcısı attığı ve Jetlerin kırmızı bölgede tank avcılarında 6’ya 1’e çıktığı kırmızı bölgede kazanıldı. Diğer önemli istatistik, tüm sezon boyunca kilit nokta olan ciro oranıydı ve Vikingler, Pazar günü ilk ve son Jets sürüşünde hücum geri dönmezken müdahalelerle artı 2 idi.

Galibiyetle Vikingler, zorlu AFC Doğu’yu süpürdü ve NFC’deki önemli 2 numaralı tohum için 49ers karşısında iki maçlık liderliğini korudu (ve San Fran, QB Jimmy Garoppolo’yu sezonun geri kalanında kırık bir ayakla kaybetti. Miami karşısındaki galibiyetleri).

İşte Jets’e karşı galibiyete diğer tepkilerim:

1. Jets’in ilk sürüşünde beşinci müdahalesiyle kariyerini zirveye taşıyan Harrison Smith, izin verilen yarda açısından Vikinglerin savunma sorunları hakkında konuşurken doğruyu söyledi (Vikingler 31. sırada yer alıyor)st izin verilen toplam yarda ve 32nd geçişe karşı). “Patlayıcılar,” dedi. “Sadece daha iyi mücadele etmeliyim. Bazı senaryolarda açgözlü olmayın.”

Jetler ve Beyaz – beşinci kariyer başlangıcında – Beyaz’dan alıcı Garrett Wilson’a (oyunda birkaç kaçırılan müdahale ile) 60 yarda dördüncü çeyrek yığın oyunları ve 48 yarda koşusu dahil olmak üzere 20 veya daha fazla yarda yedi oyun üretti. hazırlıksız Zonovan Knight tarafından. Bu iki oyun 10 puan getirdi. Vikings D, bu kadar çok büyük oyuna izin verme açısından gerilemeyi ve playoff süresini iyileştirmeli ve koordinatör Ed Donatell, 31 yarda üçüncülükle sonuçlanan sıkı son CJ Uzomah kapsamındaki Danielle Hunter gibi eşleşmelerden kaçınmalıdır. -çeyrek geçiş oyunu.

Vikings Tarihi, Ekibin Derin Playoff Koşusu İçin Hazırlandığını Söyledi
4 Aralık 2022; Minneapolis, Minnesota, ABD; Minnesota Vikings geniş alıcı Justin Jefferson. Zorunlu Kredi: Jeffrey Becker-USA TODAY Sports.

2. Gole giden durumlarda savunmanın iki dördüncü çeyrek tutuşu ve son sürüş durağı (Minnesota 19’da sona eren), takım savunmasının müthiş örnekleriydi. Dalvin Tomlinson’ın dönüşü, diğerlerinin yanı sıra Harrison Phillips, Eric Kendricks ve Jordan Hicks’in güçlü oyunuyla birlikte bu tribünlerde D koşusuna yardımcı oldu.

Hem hücum hem de savunma için galibiyetin bir başka olumlu ve anahtarı üçüncü düşüşlerde geldi. Vikings D, Jetleri üçüncü düşüşte 16’da 3’e (ve dördüncü düşüşte 5’te 2’ye) tutarken, hücum üçüncü düşüşte% 50’ye (18’de 9) dönüştü ve 4’e sahiptiinciİlk TD sürücüsünde Cousins’ten KJ Osborn’a bir geçişte -ve-2 dönüşümü.

3. Vikinglerin pası, oyun kurucuya son haftalardan daha etkili bir şekilde ulaşmalı (3. Hafta galibiyetinde Detroit’ten Jared Goff’u kovmadılar ve Motown’da ona daha fazla baskı yapmaları gerekecek). Beyaz, Pazar günü yalnızca bir kez kovuldu, ancak DJ Wonnum, Cam Bynum’un son oyun müdahalesi konusunda ona baskı yaptı.

Za’Darius Smith, iki QB vuruşu yaptı ve üçüncülükte bir pası yere serdi, ancak şu anda son üç maçında çuvalsız durumda. Dizindeki problem performansını ne kadar etkiliyor? Vikingler önümüzdeki dört hafta içinde bölümü ve ilk ikiye girmeyi başarabilirse, Smith ve Danielle Hunter’ı dinlendirmek veya Chicago’daki normal sezon finalinde en iyi seri başı olsalar bile onlara çok sınırlı snapler vermek akıllıca olacaktır. Philly ile kapmak için hazır.

4. Dış köşelerde Akayleb Evans ve Duke Shelley sık sık White tarafından seçilirdi ve slot köşesi Chandon Sullivan inişli çıkışlı bir oyun sergiledi (Jets Koçu Robert Saleh’in şüpheli bir kararıyla eski Viking Tyler Conklin’de büyük bir ayrılık yaşandı). ilk yarıda iki dakika kala 4. ve 2’de ama aynı zamanda ikinci yarıda biraz sallantılı bir müdahale ve kapsama alanı vardı). Cam Dantzler’ın Detroit’e dönüşü çok gerekli, özellikle Evans beyin sarsıntısı protokolüne geri döndüğünde.

Cam Bynum’un sezonun en iyi maçını, oyun sonu müdahalesiyle ilgili mükemmel bir okuma ile çıkardığını ve yedi top çalmanın yanı sıra iki pas kırılması daha olduğunu düşündüm. Harrison Smith, müdahalesi, sekiz top çalması ve üç defans paslarıyla iyi bir oyun çıkardı.

10. Galibiyet Kolay Gelmiyor - Her Zamanki Gibi - Jetlere Karşı Heyecanlı Galibiyette Vikingler İçin
4 Aralık 2022; Minneapolis, Minnesota, ABD; Minnesota Vikings güvenliği Harrison Smith. Zorunlu Kredi: Matt Krohn-USA TODAY Sports.

Belki de Vikingler savunması, Patrick Peterson’ın karşısındaki ikinci köşe noktası Dantzler ve Evans ile sağlamlaştırılabilirse ve Sullivan, daha iyi koruma sağlayan defans oyuncuları ve erken sezon formuna dönen pas acelesi ile birlikte daha tutarlı olabilirse, yardaları sınırlayabilir. Lions 7. sıradaki hücum büyük bir sınav olacak.

5. Cousins’in baskı altında olmadığı zamanlarda bile Jetlere karşı alışılmadık yanlışlığının nesi vardı? Geri çevirmedi ama Hockenson’ın devrilmesiyle, Kirk’ün sözleriyle, “en korkunç” birçok ıskaladı. Cousins ​​zaman zaman oyununun dışındaydı, ancak aynı zamanda Cousins ​​ve Vikings’in içini zorlaştırdığı için Jets’e ve özellikle Bowl’da Pro olması gereken savunma mücadelesi Quinnen Williams’a (1 çuval, 2 QB vuruşu, 3 mağlubiyet) itibar edin. hücum hattı Cousins ​​birkaç sert darbe aldı, ancak ikinci çeyrekte 3’lük sert bir müdahaleyi özümseyerek sertliğini bir kez daha gösterdi.rd-ve-9 önce bir anahtar için koşuyor ve ardından topu bırakırken sert bir şekilde vurulduğu Jalen Reagor’a 38 yarda derinliğindeki topla devam ediyor.

O-hattı, Dalvin Cook ve Alexander Mattison’ın birleşik 100 yarda ve 2 tank avcısı için koşması için delikler açtı. Ve Cousins, Justin Jefferson’a zamana ihtiyaç duyan mükemmel 10 yarda köşe son bölgesi atışını içeren dördüncü çeyrekte oyun kazandıran sürüşte 62 yarda 5’e 5 giderken iyi bir ritim yakalarken korumalarını artırdılar. rotasının gelişmesi için. Oyun, çok ihtiyaç duyulan yedi oyun, 75 yarda sürüş ile sonuçlandı.

6. Jefferson’ın Jets ile olan savaşını iki mükemmel korner – Sauce Gardner ve DJ Reed – izlemesi eğlenceliydi. JJ, kazanan tank avcısında Reed’e harika bir hamle yaptı ve ona sert davranmaya çalışan bir savunmaya karşı sertliğini bir kez daha gösterdi. Kendisinden her zaman çok şey beklenen JJ için daha az verimli bir gündü, ancak 45 yarda yedi resepsiyon ve 11 yarda koşusu vardı ve Cousins ​​birkaç kez açıkta koşarken onu kaçırdı.

7. Kevin O’Connell, Greg Joseph’in mükemmel tekme oyunuyla rahatlamak zorunda kaldı, skoru açmak için 51 yarda da dahil olmak üzere saha gollerinde 2’ye 2 gitti ve ayarlandıkça ekstra sayılarda 3’e 3 oldu. PAT’ı sol kare işaretinden önyükleme yapmak için tekmeliyor. Beş başlama vuruşunun tümü, her zaman iyi bir şey olan geri dönüşler üretti.

8. Buffalo, Dallas, New England ve Jets’teki kazanan takımlara karşı dört maçlık zorlu bir mücadeleye girmenin bu maçları 9-3’e bölmenin iyi bir sonuç olacağını söyledim. Vikingler bunun yerine 3-1 galip geldi ve sezonun geri kalanında galibiyet rekoruna sahip tek bir takımla karşı karşıya kaldılar – Noel arifesinde burada 7-4-1 Devler. Ancak, bence bu Pazar Detroit’te ve Yeni Yıl Günü (brrr) Green Bay’de oynanacak maçlar, playoff zamanından önce kalan en zorlu maçlar olacak.

NFL Gözlemleri Çevresinde:

1. Vikingler sıcak bir Lions hücumuyla karşı karşıya kalacak. Jared Goff’un son beş maçta yedi tank avcısı geçişi ve yalnızca bir müdahalesi var. Jaguarları yendiği galibiyette 340 yarda ve 2 tank avcısı attı ve Lions, sonunda diz çökme dışında sekiz pozisyonda da tank avcısı veya sahada gol attı. Aslanlar, 3. Haftada Vikinglere karşı 28-24 mağlubiyetlerinde 14-0 ve 24-14 öne geçtikten sonra intikam peşinde koşacak. Ve Vikinglerin 2021 playoff umutları, Detroit’teki 13. Goff’ta Amon-Ra St. Brown tank avcısı geçişinde, Lions o sırada galibiyetsizken Dantzler’in önünden geçer).

2. Aaron Rodgers, kaburga sakatlığına rağmen başladığı Jordan Love konuşmasını geçici olarak susturdu ve Packers’ı Chicago’da 28-19 geriden gelme galibiyetine götürdü. Çaylak alıcı Christian Watson, sezon sonundaki yükselişini iki tank avcısı ile sürdürdü (biri hızlı, biri alıcı… şu anda son dört maçta yedi tank avcısı var).

3. 49ers, Dolphins’i 33-17 yenerek üst sıralardaki D’leri üç top kaybına zorlayarak üst üste beşinci galibiyetiydi. Çaylak yedinci tur oyuncusu Brock Purdy, Jimmy G’nin yerine geçti ve iyi oynadı (210 pas yarda, 2 tank avcısı, 1 müdahale, üç kez kovuldu). Herhangi bir oyuncunun sakatlandığını görmek talihsizlik ama Garoppolo son birkaç haftadır çok iyi oynadığı için Vikingler bunu olumlu bir gelişme olarak görmeli ve Purple’ın playoffların ikinci turunda San Fran ile karşılaşma şansı oldukça yüksek. her iki takım da ilk turdan çıkar (tohumların başında göründüğü gibi).

4. Deshaun Watson, Browns’ın berbat bir Houston takımına karşı kazanmasında önemli bir şey yapmadı ve sahaya her adım attığında Teksaslı kalabalığın Watson’ı yuhaladığını duymak güzeldi.

5. Joe Burrow, Bills’i AFC’nin 1 numaralı tohumuna yükseltmek için 27-24’lük bir galibiyetle KC’ye karşı üst üste üçüncü galibiyetiyle Chiefs’teki ustalığını sürdürdü. NFC’de 1 Numaralı Kartallar, Jalen Hurts 380 yarda pas ve toplam dört tank avcısının arkasında Tennessee’yi 35-10 domine ederek 11-1’e yükseldi.


Jets CB, Justin Jefferson'u Palyaço Yapmaya Çalışıyor.  Çalışmadı

Jeff Diamond, eski bir Vikings GM, eski Tennessee Titans Başkanı ve 1998’de Vikings’in 15-1 sezonundan sonra NFL Yılın Yöneticisi seçildi. Şu anda Minneapolis’te bulunan NFL ajan grubu IFA için çalışıyor ve diğer spor danışmanlığı ve medya işlerini yapıyor. kolej / kurumsal konuşma ile birlikte çalışın. Onu takip edin ve Twitter’da ona doğrudan mesaj gönderin– @jeffdiamondnfl
Kaynak : https://vikingsterritory.com/2022/vikings-insider/the-gms-view/10th-win-doesnt-come-easy-as-usual-for-vikings-in-the-exciting-win-over-jets

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir