10-2’de Vikingler Elit Düzeyde 4 Şey Yapıyor10-2'de Vikingler Elit Düzeyde 4 Şey Yapıyor
Kevin O’Connell

NFC’nin 2 numaralı tohumunu elinde tutan 2022 Minnesota Vikings, rakiplerinin kapılarını patlatmak yerine taraftarları yakın galibiyetlerle şaşırtma eğiliminde.

Takım 62 sezonluk tarihinde dokuzuncu kez 10-2 (veya daha iyisi) olduğu için bu iyi ve şık. Vikingler, NFC North’u perçinlemekten sadece bir galibiyet uzakta, sezon sonrasına doğru istikrarlı bir yürüyüşün ortasında.

Kevin O’Connell’in ekibi, çoğu güvenilir ölçüme göre genellikle iyi ile ortalama arasında bir hücum ve savunma sergiliyor. Ayrıca, rakibe izin verilen yarda gibi istatistiklere göre, Vikingler bu işte sondan ikinci sırada yer alıyor.

Ancak burada kulübün elit düzeyde yaptığı dört şey var.

Ciroları Zorla

NFL Sıralaması = 4.

10-2'de Vikingler Elit Düzeyde 4 Şey Yapıyor
4 Aralık 2022; Minneapolis, Minnesota, ABD; Minnesota Vikings güvenliği Harrison Smith. Zorunlu Kredi: Matt Krohn-USA TODAY Sports.

Vikingler, 12 maçta 20 kez futbolu rakiplerinden uzaklaştırdı. Neredeyse tek başına bu ölçüm, rakiplere izin verilen ürkütücü yardaların kokusunu giderir. Diğer 28 rakipten daha iyi olan Minnesota, müdahaleler ve top düşürmelerle topu kapıyor.

2021’de takım bu kategoride 12. sırada yer aldı, bu nedenle yeni savunma koordinatörü Ed Donatell ile bahsi yükselttiler.

Buradaki “kötü” kısım şudur – Vikingler top kaybı yapmayı bırakırsa ne olur? Kötü şöhretli eğilme-kırma felsefesi, eğilip-kırılma olabilir. Yine de, Donatell and Co. maç başına 1,7 top kaybı sağlamaya devam ederlerse bunun için endişelenmelerine gerek kalmayacak.

Düşük Cezalar

NFL Sıralaması = 5.

Vikingler Hücum Hattı Sessizce Etkileyici Oldu
19 Eylül 2022; Philadelphia, Pensilvanya, ABD; Minnesota Vikings pivotu Garrett Bradbury (56), Lincoln Financial Field’da Philadelphia Eagles’a karşı guard Ezra Cleveland (72) ile birlikte futbolu kaptı. Zorunlu Kredi: Eric Hartline-USA TODAY Sports

Geçen yıl Vikingler toplam cezalarda 23. sırada yer aldı. Bu, ligdeki en kötü 10’uncu maçtı ve görünüşe göre yeni bir koçluk ekibi durumu düzeltti.

Eski koçluk kadrosunu savunan Minnesota, 2014’ten 2021’e kadar düşük cezalarla oldukça harikaydı. Ancak takımın disiplini 2021’de açıkça düştü.

Yalnızca Falcons, Rams, Chiefs ve Chargers, Vikinglerden daha az cezalandırılır. Minnesota, yarışma başına ortalama beş aleyhte bayrak alıyor.

Kendi Cirolarını Önle

NFL Sıralaması = 5.

Rakamlarla Vikingler 2022 Hücum: 6. Haftadan Sonra
16 Ekim 2022; Miami Bahçeleri, Florida, ABD; Miami Dolphins defans oyuncusu Andrew Van Ginkel (43), Dalvin Cook’a koşan Minnesota Vikings ile mücadele ediyor. Zorunlu Kredi: Rich Story-USA TODAY Sports.

Kirk Cousins ​​normalden daha fazla araya girerken, hızı son haftalarda sabitlendi. Cousin’in engelleme toplamı, 2. Haftada Philadelphia Eagles’a karşı gösterdiği kötü performansla şişirildi, ancak 34 yaşındaki oyuncu ustaca ribaundu.

Üstelik Minnesota, 2022’deki 12 maçta yalnızca 3 top düşürme kaybetti ve bu da bir süredir engelleme sorunlarına yardımcı oldu.

Vikingler, saldırgan beyhude dönemlere eğilimlidir – bu yüzden puan ve metre bu makalenin bir parçası değiller – ancak futbola sahip olma konusunda özensiz davranmıyorlar. 12 maçta 12 kez top çevirdiler. Fena değil.

Yakın Oyunları Kazan

NFL Sıralaması = 1 inci

Vikingler, Koca Kafalılıktan Kaçınmaya Yemin Etti
2 Ekim 2022; Londra, Birleşik Krallık; Minnesota Vikings başantrenörü Kevin O’Connell. Zorunlu Kredi: Kirby Lee-USA TODAY Sports.

Bu akıllara durgunluk veren bir şey.

Minnesota, sekiz veya daha az sayıyla belirlenen maçlarda 9-0 önde. Bir oyunun kaderinde yakın olmak varsa, Vikingler kazanıyor. Bu ölçüme göre bir sonraki en yakın talip, beş maçı sekiz veya daha az sayı farkla kazanan bir takım olan Philadelphia’dır.

Vikingler kaybettiklerinde kararlı ve utanç verici bir şekilde kaybederler – bkz: Kartallar ve Kovboylar. 1. Hafta dışında, Minnesota Green Bay’i 16 sayı geride geçtiğinde, tüm Vikingler bir veya daha az farkla kazanır.

Takım 2020’den 2021’e kadar tek skorlu maçlarda 12-12 (.500) idi. Şimdi 2022’de 9-0.


Jets CB, Justin Jefferson'u Palyaço Yapmaya Çalışıyor.  Çalışmadı

Dustin Baker 2007 yılında Minnesota Üniversitesi’nden mezun olan bir siyaset bilimcidir. Günlük YouTube Kanalına abone olun, VikesNow. O bir podcast’e ev sahipliği yapıyor ile her Çarşamba yayınlanan Bryant McKinnie ile Raun Sawh ve sal baharat. Viking fandomu 1996 yılına kadar uzanıyor. Listelenen suçlu zevkler: Fıstık Ezmeli Dondurma, ‘The Sopranos’ ve The Doors (grup).
Kaynak : https://vikingsterritory.com/2022/top_news/at-10-2-vikings-do-4-things-at-elite-level

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir