1 Oyun Ed Donatell’in Kaderini Belirlemeli mi?Sayılarla Vikingler 2022 Savunması: 1. Haftadan Sonra
Ed Donatell

Minnesota Vikings, Pazar günü Wildcard raund playoff karşılaşması için New York Giants ile karşı karşıya gelecek. Minnesota, New York’u bir ay içinde ikinci kez yenmek istiyor ve bunu bu sefer son saniye şutuna ihtiyaç duymadan yapmayı tercih edecekler. Savunma onlara yardım edebilir mi?

Tüm sezon boyunca Vikinglerin en büyük eksikliği toplu savunma birimleri oldu. Pas hücumunun eve gidemediği bir dönemden, ikinci pasın İsviçre peynirinden daha kötü göründüğü dönemlere kadar, savunma Minnesota’yı daha fazlasını isterken bıraktı. Birinci sınıf koçu Kevin O’Connell, savunmasının onu içinde bıraktığı pozisyonların etrafında ustaca çalıştı, ancak Ed Donatell’in kaderini Pazar günü belirlemeli mi?

1 Oyun Ed Donatell’in Kaderini Belirlemeli mi?

Sezona girerken O’Connell, Donatell’i Mike Zimmer’ın arama kartı olan bir savunmaya liderlik etmesi için tuttu. Minnesota, son sezonlarda topun o tarafında düşüş eğilimi göstermişti ve gerçek bir yetenek revizyonu için zaman yoktu. ve Lewis Cine gibi oyuncuları seçmelerde üst sıralarda seçmelerine rağmen, her ikisi de çaylak sezonlarında çok az katkıda bulundu.

1 Oyun Donatell'in Kaderini Belirlemeli mi?
24 Aralık 2022; Minneapolis, Minnesota, ABD; Minnesota Vikings savunma koordinatörü Ed Donatell. Zorunlu Kredi: Matt Krohn-USA TODAY Sports.

Normal sezonda toz kalktığında, Vikingler kendilerini maç başına izin verilen yarda bazında yalnızca Detroit Lions’dan daha iyi buldular. Bu, hiçbir iyi takımın olmak isteyeceği bir yer değil ve bu beceriksizliğe rağmen 13 maç kazanmayı başarmak şok edici. Playofflar yeni ve daha kısa bir sezonu temsil ederken, Vikinglerin en önemli maçlarda çok daha iyi bir performansa ihtiyacı var.

Donatell, Brian Daboll’un hücumuna karşı bir kez plan yaptı. Devler Noel arifesinde US Bank Stadyumu’na geldiğinde, Minnesota’da yaklaşık 450 yarda kaldılar. Saquon Barkley grubu yerde yaralarken, Daniel Jones erken ve sık sık geniş alıcılar buldu. Oyunun çoğunda lider olmasına ve sonunda kazanmasına rağmen, aksi takdirde cansız bir performans sergileyen birkaç önemli top kaybı oldu.

Halk Vikingler yerine Devleri Seçiyor
4 Aralık 2022; Doğu Rutherford, New Jersey, ABD; New York Giants, Saquon Barkley’e koşuyor. Zorunlu Kredi: Rich Barnes-USA TODAY Sports.

Minnesota’nın bu playoff maçına ev sahipliği yaptığı ve New York’u üst üste ikinci kez yenmeyi tercih ettikleri göz önüne alındığında, Vikinglerin tek ve bittiğini görmek cesaret kırıcı olmanın ötesinde olurdu. Kirk Cousins, Garret Bradbury’yi geri almak için bir çizginin arkasında baskı altında olduğu ve Brian O’Neill’ı hala kaçırdığı için Pazar günü hücum topu hareket ettiremezse, bu anlaşılabilir olabilir. Savunma, kontrol edilebilir bir hücumdan bol bol fırsat tanıyorsa ve takıma asla şans vermiyorsa, o zaman kapı Donatell için açık olmalıdır.

Sezon galibiyet-mağlubiyet sütununda farklı gitmiş olsaydı, Donatell’in hala Vikingler tarafından istihdam edildiğini hayal etmek zor. Bu kadar zayıf bir savunma, bir şeyleri değiştirmek ve gelişmenin yollarını aramak için bu kadar az beceriye sahip olmamalı. Donatell, yol boyunca işlerin nasıl farklı görünebileceği konusunda pek çok sözde hizmet verdi, ancak Pazar günü bunun çoğunun tezahür ettiğini henüz görmedik. Play-off’larda derin bir koşu yapmak istemek, tam bir takım çalışması gerektirecek ve burası, Donatell’in biriminin bir etki yarattığını görebileceği yer.

Yenmek için Taslak
30 Eylül 2022; Thunder, Birleşik Krallık; Minnesota Vikings savunma koordinatörü Ed Donatell. Zorunlu Kredi: Kirby Lee-USA TODAY Sports.

Vikings sezonu ne zaman biterse bitsin, değerlendirmeler herkes binayı terk etmeden önce yapılacak. Donatell’in tekrar içeri girmesine izin verilip verilmeyeceği henüz belli değil, ancak o gerçekten de bu hafta sonundan itibaren kaderi için koçluk yapıyor olmalı.


2 Vikings Serbest Temsilcisi Yoğun Bir Şekilde Aranacak

Ted Schwerzler, Minnesota Twins ve Minnesota Vikings ile ilgili her şeye odaklanan Twin Cities’den bir blog yazarıdır. O aktif twitter ve haftalık olarak yazıyor İkizler Günlük. Eski bir kolej atleti ve hevesli bir spor hayranı olarak, profesyonel takımlarımızı tutkuyla takip etmek her zaman çok doğal bir çıkış yolu gibi göründü.
Kaynak : https://vikingsterritory.com/2023/general-news/should-1-game-determine

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir