1 Değersiz Vikingler Pozisyon SavaşıVikings Defence Yakında Yardım Alabilir
20 Ağustos 2022; Minneapolis, Minnesota, ABD; Minnesota Vikings defans oyuncusu Patrick Jones II (91) ve korner Akayleb Evans (21), San Francisco 49ers geniş alıcısı Jauan Jennings ile mücadele ediyor. Zorunlu Kredi: Jeffrey Becker-USA TODAY Sports.

Minnesota’daki herkes büyük Vikingler pozisyon savaşlarından bahsediyor. En iyi örnek, korner grubudur. 2022 draft seçimlerinin ikilisi Akayleb Evans ve Andrew Booth, serbest oyuncu Byron Murphy’nin karşısında CB dışında ikinci yer için yarışacak. Ancak, çaylak üçüncü tur seçim Mekhi Blackmon ile de rekabet edecekler.

Ayrıca ikinci turda Lewis Cine ve Camryn Bynum, Harrison Smith’in hemen yanında başlangıç ​​işi için bir kez daha kamp yarışmasına katılacak. Kim zirveye çıkacak, 2022’nin ilk oyuncusu mu yoksa büyük bir sakatlıktan çıkan aşırı yetenekli ikinci sınıf oyuncusu mu?

1 Değersiz Vikingler Pozisyon Savaşı

2023 Vikings’in kaderi için en önemli savaşlar büyük savaşlar olsa da, savunma için hayati önem taşıyabilecek ilgi çekici, gizli bir düello var.

Patrick Jones, DJ Wonnum’a Karşı

1 Değersiz Vikingler Pozisyon Savaşı
11 Eylül 2022; Minneapolis, Minnesota, ABD; Minnesota Vikings defans oyuncusu DJ Wonnum (98) ve defans oyuncusu Danielle Hunter. Zorunlu Kredi: Jeffrey Becker-USA TODAY Sports.

Marcus Davenport’un imzalanması, Minnesota’daki mükemmel sınır koşucularının sayısını bir süreliğine üçe çıkardı. Hem üçüncü sınıf defans oyuncusu Patrick Jones hem de dördüncü sınıf pas aceleci DJ Wonnum, azalan rollerle karşı karşıya kaldı. Vikingler, pek de şaşırtıcı olmayan bir şekilde, Pro Bowler Za’Darius Smith’i Cleveland’a takas ettiğinde bu durum değişti.

Davenport ve Danielle Hunter tartışmasız ilk beşte yer alırken, genç adam ikilisinden birinin arkalarında üçüncü sırayı alması gerekiyor. Savaşın galibi, iki nedenden dolayı önümüzdeki sezonda çok fazla snap oynayacak.

Birincisi yaralanmalar. Hem Hunter hem de Davenport’un kapsamlı bir sakatlık geçmişi var. Hunter, kariyerinin büyük bölümünde sağlıklıydı, ancak 2020 ve 2021 kampanyalarındaki yedi maç dışında hepsini ağır sakatlıklarla kaçırdı. Yırtık bir pektoral kas ve fıtıklaşmış bir disk onu kenara itti.

Yaramaz Liste
2 Ocak 2022; New Orleans, Louisiana, ABD; New Orleans Saints savunması, ikinci çeyrekte Caesars Superdome’da Carolina Panthers’a karşı Marcus Davenport’u (92) bitirdi. Zorunlu Kredi: Chuck Cook-USA TODAY Sports.

Davenport, beş yıllık kariyerinde hiçbir zaman tam bir sezon oynamadı. Ayak, omuz ve kas yaralanmalarına karşı mücadele etti ve sadece 63 kariyer maçında oynadı, bu da olası müsabakaların kabaca %77’sine eşittir. Gelecek sezonda ikisinden birinin zamanı kaçırması ve Wonnum veya Jones’un onların yerine start ve snap’leri alması için iyi bir şans var.

İkinci sebep rotasyondur. Her birini oynayan dört yan hakemin olduğu geçmiş günler çoktan geride kaldı. Mike Zimmer döneminin bazı yıllarında bile, çoğunlukla aynı dört veya beş oyuncu hattaki enstantaneleri aldı. Günümüzde takımlar, oyuncuları taze tutmak için tüm oyun boyunca defans oyuncularını değiştiriyor.

Jones ve Wonnum, toplam 868 savunma anında sahadaydı. Wonnum bunların çoğuna sahipti, tam olarak 562. Bu oyunlarda, her biri dört çuval kaydetti. Jones, 8 mağlubiyet dahil olmak üzere 27 mücadele yaptı. Wonnum, 38 top çalma ve 5 mağlubiyet aldı.

Wonnum kariyer rekoru kırdı PFF notu 57.7 Jones bir 65.6 ateşledi. Bununla birlikte, Wonnum pas-acele istatistikleri QB baskıları, vuruşları ve acelelerinde Jones’u havaya uçurdu. Vikingler, bariz geçiş durumlarında Wonnum’u kullanmayı severdi.

Wonnum hiçbir zaman iyi bir defans oyuncusu olmadı. Jones bu şekilde avantaj elde edebilirdi. Birinci yıldan ikinci yıla ani toplamını üç kattan fazla artırdıktan sonra, ondan üçüncü yıl sıçraması mümkün.

1 Değersiz Vikingler Pozisyon Savaşı
26 Kasım 2022; Amherst, Massachusetts, ABD; Ordu Kara Şövalyeleri dış savunma oyuncusu Andre Carter II (34), Warren McGuirk Mezunlar Stadyumu’nda Massachusetts Minutemen’e karşı oynanan bir maçtan önce ısınıyor. Zorunlu Kredi: Danny Wild-USA TODAY Sports.

Yedek kulübesinden ilk koşan oyuncu olma şansı, geçen yılın UDFA Luiji Vilain ve 2023 imzalı Andre Carter. İlki geçen sezon kadroya girdi ama fazla oynamadı. Carter, takımın onu ne kadar sevdiğini gösteren çok miktarda garantili parayla bir sözleşme imzaladı. Temelde nasıl ek bir taslak seçim olduğunu ima eden baş antrenör Kevin O’Connell’den çok fazla övgü aldı.

Grubun bir savunucusunun öne çıkıp en iyi yedek noktayı alıp alamayacağını görmek ilginç olacak. Yedeklemenin not düşürme olmadığı bir rotasyon, yeni savunma koordinatörü Brian Flores tarafından yönetilen savunma dönüşünde büyük faydalar sağlayabilir. Kenarlar geçen yıl tutmadı çünkü en iyi adamlar Hunter ve Smith ile onların yerine geçenler Wonnum ve Jones arasındaki yetenek farkı çok büyüktü.


Kevin O'Connell, 1 Çaylağın İlgisini Çekiyor

Janik Eckardt, sayıları ve istatistikleri seven bir futbol fanatiğidir. Vikingler, o zamanki oyun kurucuları Christian Ponder’a rağmen favori takımı oldu. Yürüyen bir futbol ansiklopedisi, sitcom izlemeyi seviyor ve tercih ettiği müzik türü Klasik rock. Vikingleri seviyorsanız onu Twitter’da takip edin: @JanikEckardt
Kaynak : https://vikingsterritory.com/2023/news/analysis/vikings-position-battle

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir