1 Büyük Vikings Adı Bir Zaman Çizelgesinde1 Büyük Vikings Adı Bir Zaman Çizelgesinde
17 Aralık 2022; Minneapolis, Minnesota, ABD; Dalvin Cook’a koşan Minnesota Vikings (4), US Bank Stadyumu’nda Indianapolis Colts’a karşı oynanan maçtan önce bakıyor. Zorunlu Kredi: Matt Krohn-USA TODAY Sports.

Çok sayıda rapor, büyük bir Vikings isminin hareket halinde olacağını gösteriyor. Dalvin Cook’un bir Minnesota Vikingi olarak geçirdiği zaman muhtemelen sona eriyor.

Bu hikaye, söylenti değirmeninden gelen bazı eğri toplarla görünüşte iki aydır yazılıyor. Ancak, onu taşımak için zaman çizelgesine sadece iki kısa hafta kaldı.

Cook, son birkaç yılda birkaç maç kaçırmasına neden olan omzunu onarmak için ameliyat olmayı seçtikten sonra, sözleşmesinde bir sakatlık garantisini tetikledi. Bu garantili para, 1 Haziran’dan önce serbest bırakılmasını daha pahalı hale getirdi.

1 Büyük Vikings Adı Bir Zaman Çizelgesinde

Tabii ki, Vikingler onu şimdiye kadar 1 Haziran atamasıyla serbest bırakabilirdi. Yine de, görünüşe göre hala bir takımla takas yapmaya çalışıyorlar. Bu ekibin kim olduğu bir sır olarak kalıyor.

Birçoğu, Miami’nin onun için sonunun gelmesi muhtemel bir yer olduğunu öne sürdü. Ancak Dolphins, Raheem Mostert ile yeniden sözleşme imzaladığına göre, bu pek uygun görünmüyor.

Taslaktan önceki çay yaprağı okumam, Vikinglerin sevdiği bir oyun kurucu genel olarak 8. sıraya düşerse, Cook’un Atlanta Falcons’a bir ticaret tazminatının parçası olacağıydı. Şimdi bildiğimiz gibi, söylentilere göre o oyun kurucu Bryce Young’dı. Tabii ki Young genel klasmanda 1 numara oldu ve Falcons Bijan Robinson’ı seçti.

Aynen böyle, Dalvin Cook için başka bir potansiyel iniş noktası gitti.

1 büyük Viking adı
8 Ocak 2023; Şikago, İllinois, ABD; Dalvin Cook’a koşan Minnesota Vikings (4), Soldier Field’da Chicago Bears’a karşı ikinci çeyrekte top koşturuyor. Zorunlu Kredi: Daniel Bartel-USA TODAY Sports.

Yılın bu noktasında Cook için bir ticaret ortağı bulmak zor olacak. Herhangi bir ticaret tamamlanırsa, değerin 6. veya 7. tur seçimi gibi bir şeyde geldiğini görünce şaşırmayın. AKA, bir maaş sınırı dökümü. Bu draft seçimi, 2025 draft seçimi bile olabilir.

Bu noktada herhangi bir draft seçimi tazminatı almak, Vikings Genel Menajeri Kwesi Adofo-Mensah için büyük bir kazanç olacaktır. Bu senaryoda Kwesi için çok fazla kaldıraç yok. Cook ile yapılan herhangi bir hareket, sadece kapak alanını boşaltmak için yapılan bir harekettir.

Ne kadar başlık alanı takım boşalabilir mi? İşte birkaç olası senaryo:

  • Vikingler Cook’u 1 Haziran’dan önce takas ediyor – 6,2 milyon dolar ölü sınır ve 7,89 milyon dolar tasarruf
  • Vikingler Cook’u 1 Haziran’dan sonra takas ediyor – 3,1 milyon dolar ölü sınır ve 11 milyon dolar tasarruf
  • Vikings, Cook’u 1 Haziran’dan sonra piyasaya sürüyor – 5,1 milyon dolarlık ölü sınır ve 9 milyon dolar tasarruf

Tabii ki, en iyi hareket tarzı 1 Haziran’dan sonra bir ticarettir. Yine de bu, Vikinglerin 2024’e kadar bir miktar ölü sınır taşıyacağı anlamına geliyor ki bu, Za’Darius Smith’in sözleşmesi kayıt dışı kaldıktan sonra takımın yaklaşık 45 milyon dolarlık sermaye alanına sahip olduğu için büyük bir sorun olmayacak.

Asıl soru, Cook olmadan arka oda nasıl görünüyor?

Vikings’ Run Oyunu Dalvin Cook Olmadan Başarılı Olabilir mi?

1 Büyük Vikings Adı Bir Zaman Çizelgesinde
8 Ocak 2023; Şikago, İllinois, ABD; Minnesota Vikings geri koşarken Alexander Mattison (2), Soldier Field’da Chicago Bears’a karşı oynanan maçın ardından sahadan çıkıyor. Zorunlu Kredi: Daniel Bartel-USA TODAY Sports.

Dalvin Cook, 2018’den beri hücumun temelini oluşturuyor. Taraftarlar, bu zaman diliminde öne çıkan bir makarayı koymasından keyif aldılar. En iyi oyunlardan bazıları bir bonus olan Lambeau Field’da geliyordu.

Bununla birlikte, Cook artık takımda değilse ve ne zaman, görevi kim devralacak ve ne kadar etkili olacaklar? Bu iyi kısmı. Geri koşma konusunda çok derindirler. Mevcut liste şunları içerir:

  • Alexander Mattison
  • Ty Chandler
  • DeWayne McBride
  • Kene Nwangwu

Bu listenin hızlı bir şekilde taranması, “komite tarafından geri kaçma” tipi bir oda çığlık atıyor. Artık çan ineği tipi geri kaçış olmayacak. Bunun yerine, farklı şeylerde iyi olan birden fazla destek kullanacaklar.

Mattison etkili olacak kadar iyi. 4 veya 5 yarda birkaç güzel koşuyu eve çarpabilir ve hatta şurada burada bazı büyükleri vurabilir. Yine de Cook’un sahip olduğu patlama ve hızdan yoksun.

1 Büyük Vikings Adı Bir Zaman Çizelgesinde
14 Ağustos 2022; Cennet, Nevada, ABD; Ty Chandler’a koşan Minnesota Vikings (32), Allegiant Stadyumu’ndaki bir sezon öncesi maçında Las Vegas Raiders’a karşı topu taşıyor. Zorunlu Kredi: Stephen R. Sylvanie-USA TODAY Sports

Ty Chandler’ın devreye girdiği yer burasıdır. Chandler biçerdöverde 4,38 40 yardalık bir koşu yaptı. Onun hızı, Mattison gibi bir adamla eşleştirmek için aradığınız hız değişikliğidir.

McBride şu anda biraz gizemli. Üniversiteden çıkan oldukça önemli bir makaraya sahip, ama bu yine de üniversiteydi. NFL’de nasıl ilerlediğini göreceğiz. 7. tur seçimi olarak takıma girmesi garanti değil. Bununla birlikte, Vikingler muhtemelen geçen yıl izledikleri yolu izleyecek ve aktif kadroda dört geri koşmaya devam edecek.

Nwangwu muhtemelen bu sezon arka sahada çok fazla zaman göremeyecek. Bununla birlikte, tekme toplayıcı olarak kadroya girmesi neredeyse garantilidir.

Bu arka odadaki potansiyele bakıldığında, Dalvin Cook’u kaybetmek bazılarının sandığı kadar acıtmayacaktır. Tabii ki, Cook patlayıcıdır ve özlenecek. Ancak Vikings run oyunu, onsuz da oldukça etkili ve verimli olabilir.


Tanıdık Bir İsim Bu Yaz Vikings İçin Kullanılabilecek

Mitch Massman ömür boyu bir Vikings hayranıdır. İlk kalp kırıklığı 1998 NFC şampiyonluk maçıydı. Tam zamanlı işi, Minnesota kırsalında bir ekonomik kalkınma uzmanı olarak. Vikinglerin bir gün Super Bowl kazanmasını hayal ediyor ama o zamana kadar Vikingler hakkında yazacak. Onu Twitter’da takip et @skol_vikings3
Kaynak : https://vikingsterritory.com/2023/news/analysis/1-big-vikings-name

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir